Skuteczne leczenie bólu kręgosłupa
Rehabilitacja po urazach
Masaże - lecznicze, relaksujące, modelujące
Fizykoterapia - wykorzystujemy nowoczsne technologie w fizykoterapii
piątek, 02 listopad 2012 15:10

Magnetoterapia

Rehabilitacja polem magnetycznym

Proces ten polega na wytworzeniu pola magnetycznego o zmiennym potencjale. Umieszczenie żywej tkanki w obrębie takiego pola powoduje zmiany w równowadze jonowej. Na skutek tego procesu zmienia się metabolizm (czyli przemiana materii) w bardzo korzystny sposób. Można wykorzystać to do leczenia stanów chorobowych organizmu.

 Wpływ na rekonwalescencję po urazach

 Pole magnetyczne wspomaga gojenie się ran. Krew dostarcza do tkanek więcej tlenu i substancji odżywczych. Na skutek tego uszkodzenie tkanki ma szansę szybciej się zagoić. Podobnie rzecz ma się ze złamaniami kości - pole magnetyczne przyspiesza zrastanie się kości. Wszelkiego rodzaju urazy takie jak zwichnięcia, skręcenia, uszkodzenia więzadeł i ścięgien, stłuczenia i krwiaki regenerują się zdecydowanie szybciej i z o wiele lepszym efektem. Maleje przy tym prawdopodobieństwo zakażeń bakteryjnych i innych chorób skóry.

 

Leczenie bólu

 Na skutek poprawy krążenia obwodowego, co jest skutkiem magnetoterapii, naturalne substancje przeciwbólowe, wytwarzane przez nasz organizm, mają szanse trafić szybciej do źródła bólu, co powoduje jego szybsze uśmierzenie. Dotyczy to wszelkiego rodzaju dolegliwości - najbardziej mięśniowych, stawowych i reumatycznych, ale także trzewnych i pooperacyjnych. Zmniejsza się także częstotliwość i intensywność dolegliwości o charakterze bólów migrenowych.

 

Kolejne zalety magnetoterapii

 

Poza działaniem przeciwbólowym, należy także wspomnieć o działaniu rozluźniającym mięśnie. Także charakterystyczny jest korzystny wpływ na leczenie przewlekłych stanów zapalnych górnych dróg oddechowych (zatok, nieżytów nosa, alergii). Wpływ pola magnetycznego także obserwowany jest w zakresie sfery psychiki - pacjenci wyraźnie wskazują na efekt odprężenia, relaksu i odpoczynku.

Czytany 2987 razy
Więcej w tej kategorii: « Laser Kinezyterapia »

Alternative flash content

Requirements

AKTUALNOŚCI

  • Rejestracja
    Rejestracja online
    Napisano wtorek, 28 marzec 2017 15:29 w Aktualności Czytany 10375 razy
  • Pomysł na prezent
    Jeśli szukasz prezentu dla bliskiej Ci osoby nie mogłeś trafić lepiej. Prezent idealny na każdą okazję, który każdemu sprawi wielką przyjemność - ZAPROSZENIE NA MASAŻ /ZABIEGI. Ty wybierasz jaki lub…
    Napisano wtorek, 25 sierpień 2015 09:39 w Aktualności Czytany 3330 razy

projekt i realizacja www.infoart.com.pl